• 1 z 5
 

Hvězdník - Amaryllis Amore

 

Růžovo-bílý Hvězdník se zelenou kresbou je svými obrovskými květy dokonalá ozdoba zimního bytu nebo letní zahrady. Výška 60 cm. Na každém pevném stvolu drží 3-4 květy až 25 cm široké.

Obrovské hlízy s obvodem 28/30 cm.

od 160 Kč
Kategorie Hvězdníky
Zvolte variantu
1 ks Vyprodáno. 160 Kč
3 ks Vyprodáno. 450 Kč
5 ks Vyprodáno. 700 Kč
10 ks Vyprodáno. 1 300 Kč
 

Amaryllis - Hippeastrum - Hvězdník. Největší kvetoucí cibulky, které jsou ale velmi citlivé na mráz. Pěstujeme je v květináči v bytě nebo je můžeme od jara do podzimu přenést do polostínu na zahradu nebo balkon. Vysazujeme do květináče jen o trochu širším než je cibule, která při výsadbě musí být ze třetiny nad zemí. Zaléváme mírně a pokud možne mimo cibuli. Na dno květináče je vhodné nasypat drenáž - hrubý písek nebo kamínky, aby zemina nikdy nebyla přemokřená.

Doba výsadby: září až duben (Jen do květináče, při výsadbě do volné půdy málo kvete a bývá oblíbenou pochoutkou hryzců.)

Termín kvetení: 2-6 týdnů po výsadbě (dle druhu)

Ke konci léta přestaneme zalévat a necháme odumřít listy. Po několika týdnech začínáme opět velmi opatrně zálevat a přihnojíme. Nikdy nesmí stát ve vodě. Cibuli ponecháme v květináči více let a přesazujeme jen do větších nádob s tím, jak cibulka dorůstá. Jsou známé případy, kdy cibulka vydržela pěstiteli i více než 30 let.

Zcela nenáročný, ale není mrazuvzdorný.