Novinka Tip Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Hvězdník - Amaryllis Gervase

 

Malinová Amarylis s obrovskými květy. Náš favorit. Na každém z pevných stonků s výškou 60cm vykvetou 3-4 obrovské květy.

Veliké cibule s obvodem 26/28cm.

od 180 Kč
Kategorie Hvězdníky
Zvolte variantu
1 ks Předprodej.Zasíláme v 1.pol.září 180 Kč
   
3 ks Předprodej.Zasíláme v 1.pol.září 510 Kč
   
5 ks Předprodej.Zasíláme v 1.pol.září 800 Kč
   
10 ks Předprodej.Zasíláme v 1.pol.září 1 500 Kč
   
 

Amaryllis - Hippeastrum - Hvězdník. Největší kvetoucí cibulky, které jsou ale velmi citlivé na mráz. Pěstujeme je v květináči v bytě nebo je můžeme od jara do podzimu přenést do polostínu na zahradu nebo balkon. Vysazujeme do květináče jen o trochu širším než je cibule, která při výsadbě musí být ze třetiny nad zemí. Zaléváme mírně a pokud možne mimo cibuli. Na dno květináče je vhodné nasypat drenáž - hrubý písek nebo kamínky, aby zemina nikdy nebyla přemokřená.

Doba výsadby: říjen až duben (jen do květináče). Při výsadbě do volné půdy málo kvete a bývá oblíbenou pochoutkou hryzců.

Termín kvetení: 2 - 6 týdnů po výsadbě (dle druhu).

Ke konci léta přestaneme zalévat a necháme odumřít listy. Po několika týdnech začínáme opět velmi opatrně zálevat a přihnojíme. Nikdy nesmí stát ve vodě. Cibuli ponecháme v květináči více let a přesazujeme jen do větších nádob s tím, jak cibulka dorůstá. Jsou známé případy, kdy cibulka vydržela pěstiteli i více než 30 let.

Není mrazuvzdorný.