• 1 z 5
 

Hvězdník - Amaryllis Dancing Queen

 

Plnokvětá, růžovo-bílá paráda, která se nikdy neomrzí. Na každém z pevných stonků s výškou 60 cm vykvetou 3-4 obrovské květy.

od 180 Kč
Kategorie Hvězdníky
Zvolte variantu
1 ks Vyprodáno. 180 Kč
3 ks Vyprodáno. 510 Kč
5 ks Vyprodáno. 820 Kč
10 ks Vyprodáno. 1 500 Kč
 

Amaryllis - Hippeastrum - Hvězdník. Největší kvetoucí cibulky, které jsou ale velmi citlivé na mráz. Pěstujeme je v květináči v bytě nebo je můžeme od jara do podzimu přenést do polostínu na zahradu nebo balkon. Vysazujeme do květináče jen o trochu širším než je cibule, která při výsadbě musí být ze třetiny nad zemí. Zaléváme mírně a pokud možne mimo cibuli. Na dno květináče je vhodné nasypat drenáž - hrubý písek nebo kamínky, aby zemina nikdy nebyla přemokřená.

Doba výsadby: říjen až duben (Jen do květináče, při výsadbě do volné půdy málo kvete a bývá oblíbenou pochoutkou hryzců.)

Termín kvetení: 2-6 týdnů po výsadbě (dle druhu)

Ke konci léta přestaneme zalévat a necháme odumřít listy. Po několika týdnech začínáme opět velmi opatrně zálevat a přihnojíme. Nikdy nesmí stát ve vodě. Cibuli ponecháme v květináči více let a přesazujeme jen do větších nádob s tím, jak cibulka dorůstá. Jsou známé případy, kdy cibulka vydržela pěstiteli i více než 30 let.

Není mrazuvzdorný.