Pryskyřníky - Ranunculus

Pryskyřníky jsou jednou z nejoblíbenějších letních cibulovin, které kvetou celé léto. Hlízky, které vypadají jako miniaturní hlízy jiřin, vysazujeme na jaře buď do květináče nebo přímo do země. Nejvíce jim vyhovuje písčitá zem a polostín. Zvládnou i plné slunce, ale je potřeba je pravidelně zalévat. Snadno se rozmnožují novými hlízkami. Pokud jim dáme dobrou zimní přípravu, přezimují i venku na zahradě. Je ale nutné, aby měly suchou zem a vysoký kryt ze zeminy nebo izolaci z kůry, slámy apod. Je jistější je na zimu vyjmout a hlízky nechat přezimovat v bezmrazé místnosti cca. 6 - 15st. V teplejších oblastech se daří pryskyřníky přezimovat venku i bez zakrytí a rychle se rozrůstají.

Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.

Jak pěstovat Pryskyřníky

 
75
8017580

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

   
 • Ranunculus mix 03 Vyprodáno 922/10
  Ranunculus - Pryskyřník směs
  Vyprodáno.

  Směs barev z těch nejkrásnějších pryskyřníků. Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.


  od 75 Kč
 • Ranunculus white 04 Vyprodáno 919/10
  Ranunculus - Pryskyřník Bílý
  Vyprodáno.

  Bílý pryskyřník, poslední hit svatebních a narozeninových kytic. Plné květy vypěstované na zahradě nebo v květináči vydrží i 3 týdny čerstvé ve váze. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 • Ranunculus red 01 Vyprodáno 916/10
  Ranunculus - Pryskyřník Červený
  Vyprodáno.

  Červený pryskyřník je opravdová klasika. Kvete celé týdny a i z malé hlízky se objevují stále nové květy. Původní druh, používaný v dávných dobách k léčení puchýřů.


  od 80 Kč
 •  
 • Ranunculus orange 02 Vyprodáno 907/10
  Ranunculus - Pryskyřník Oranžový
  Vyprodáno.

  Nádherný plný květ trvanlivého oranžového pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 • Ranunculus pink 05 Vyprodáno 913/10
  Ranunculus - Pryskyřník Růžový
  Vyprodáno.

  Menší sestra pivoňky. Naprostá paráda růžového plného květu pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky


  od 80 Kč
 • Ranunculus yellow 01 Vyprodáno 2366/10
  Ranunculus - Pryskyřník Žlutý
  Vyprodáno.

  Nádherný plný květ trvanlivého žlutého pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem