Pryskyřníky - Ranunculus

Pryskyřníky jsou jednou z nejoblíbenějších letních cibulovin, které kvetou celé léto. Hlízky, které vypadají jako miniaturní hlízy jiřin, vysazujeme na jaře buď do květináče nebo přímo do země. Nejvíce jim vyhovuje písčitá zem a polostín. Zvládnou i plné slunce, ale je potřeba je pravidelně zalévat. Snadno se rozmnožují novými hlízkami. Pokud jim dáme dobrou zimní přípravu, přezimují i venku na zahradě. Je ale nutné, aby měly suchou zem a vysoký kryt ze zeminy nebo izolaci z kůry, slámy apod. Je jistější je na zimu vyjmout a hlízky nechat přezimovat v bezmrazé místnosti cca. 6 - 15st. V teplejších oblastech se daří pryskyřníky přezimovat venku i bez zakrytí a rychle se rozrůstají.

Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.

Jak pěstovat Pryskyřníky

Všechny Pryskyřníky pro jaro 2022 jsou již bohužel vyprodané.

Nyní je čas na objednávku podzimních cibulovin.

 
75
8017580

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

   
 • Ranunculus white 04 919/10
  Ranunculus - Pryskyřník Bílý
  Vyprodáno.

  Bílý pryskyřník, poslední hit svatebních a narozeninových kytic. Plné květy vypěstované na zahradě nebo v květináči vydrží i 3 týdny čerstvé ve váze. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 • Ranunculus red 01 916/10
  Ranunculus - Pryskyřník Červený
  Vyprodáno.

  Červený pryskyřník je opravdová klasika. Kvete celé týdny a i z malé hlízky se objevují stále nové květy. Původní druh, používaný v dávných dobách k léčení puchýřů.


  od 80 Kč
 • Ranunculus orange 02 907/10
  Ranunculus - Pryskyřník Oranžový
  Vyprodáno.

  Nádherný plný květ trvanlivého oranžového pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 •  
 • Ranunculus pink 05 913/10
  Ranunculus - Pryskyřník Růžový
  Vyprodáno.

  Menší sestra pivoňky. Naprostá paráda růžového plného květu pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky


  od 80 Kč
 • Ranunculus mix 03 922/10
  Ranunculus - Pryskyřník směs
  Vyprodáno.

  Směs barev z těch nejkrásnějších pryskyřníků. Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.


  od 75 Kč
 • Ranunculus yellow 01 2366/10
  Ranunculus - Pryskyřník Žlutý
  Vyprodáno.

  Nádherný plný květ trvanlivého žlutého pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem