Pryskyřníky - Ranunculus

Pryskyřníky jsou jednou z nejoblíbenějších letních cibulovin, které kvetou celé léto. Hlízky, které vypadají jako miniaturní hlízy jiřin, vysazujeme na jaře buď do květináče nebo přímo do země. Nejvíce jim vyhovuje písčitá zem a polostín. Zvládnou i plné slunce, ale je potřeba je pravidelně zalévat. Snadno se rozmnožují novými hlízkami. Pokud jim dáme dobrou zimní přípravu, přezimují i venku na zahradě. Je ale nutné, aby měly suchou zem a vysoký kryt ze zeminy nebo izolaci z kůry, slámy apod. Je jistější je na zimu vyjmout a hlízky nechat přezimovat v bezmrazé místnosti cca. 6 - 15st. V teplejších oblastech se daří pryskyřníky přezimovat venku i bez zakrytí a rychle se rozrůstají.

Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.

Jak pěstovat Pryskyřníky

Všechny Pryskyřníky jsou již bohužel vyprodané, nyní je vhodný čas pro objednání na podzim vysazovaných cibulovin.

 
 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

   
 • Ranunculus pryskyrniky mix 0 Vyprodáno 922/10
  Ranunculus - Pryskyřník směs
  Vyprodáno

  Směs barev z těch nejkrásnějších pryskyřníků. Dodáváme drobné kořenové hlízky, které je vhodné před výsadbou namočit.


  od 80 Kč
 • Ranunculus white 04 Vyprodáno 919/10
  Ranunculus - Pryskyřník Bílý
  Vyprodáno

  Bílý pryskyřník, poslední hit svatebních a narozeninových kytic. Plné květy vypěstované na zahradě nebo v květináči vydrží i 3 týdny čerstvé ve váze. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 • Ranunculus red 01 Vyprodáno 916/10
  Ranunculus - Pryskyřník Červený
  Vyprodáno

  Červený pryskyřník je opravdová klasika. Kvete celé týdny a i z malé hlízky se objevují stále nové květy. Původní druh, používaný v dávných dobách k léčení puchýřů.


  od 80 Kč
 •  
 • Ranunculus orange 02 Vyprodáno 907/10
  Ranunculus - Pryskyřník Oranžový
  Vyprodáno

  Nádherný plný květ trvanlivého oranžového pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč
 • Ranunculus pink 05 Vyprodáno 913/10
  Ranunculus - Pryskyřník Růžový
  Vyprodáno

  Menší sestra pivoňky. Naprostá paráda růžového plného květu pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky


  od 80 Kč
 • Ranunculus yellow 01 Vyprodáno 2366/10
  Ranunculus - Pryskyřník Žlutý
  Vyprodáno

  Nádherný plný květ trvanlivého žlutého pryskyřníku se výborně hodí do větších samostatných výsadeb, ale i do smíšených záhonů, nádob a na terasu. Dodáváme drobné kořenové hlízky.


  od 80 Kč

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem