K objednání až od konce září Efekt lupa
  • 1 z 5
 

Hvězdník - Amaryllis Elvas

 

Veliké dvojité květy v nápadné kombinaci čistě bílé s tmavě růžovým středem. Na každém z pevných stonků s výškou 50-60 cm vykvetou 3-4 obrovské květy.

Dodáváme obří cibule s obvodem 26/28 cm.

od 198 Kč
Kategorie Hvězdníky
Zvolte variantu
1 ks Vyprodáno 198 Kč
3 ks Vyprodáno 585 Kč
5 ks Vyprodáno 960 Kč
10 ks Vyprodáno 1 900 Kč
 

Amaryllis - Hippeastrum - Hvězdník. Největší kvetoucí cibulky, které jsou ale velmi citlivé na mráz. Pěstujeme je v květináči v bytě nebo je můžeme od jara do podzimu přenést do polostínu na zahradu nebo balkon. Vysazujeme do květináče jen o trochu širším než je cibule, která při výsadbě musí být ze třetiny nad zemí. Zaléváme mírně a pokud možne mimo cibuli. Na dno květináče je vhodné nasypat drenáž - hrubý písek nebo kamínky, aby zemina nikdy nebyla přemokřená.

Doba výsadby: říjen až duben (Jen do květináče, při výsadbě do volné půdy málo kvete a bývá oblíbenou pochoutkou hryzců.)

Termín kvetení: 2-6 týdnů po výsadbě (dle druhu)

Ke konci léta přestaneme zalévat a necháme odumřít listy. Po několika týdnech začínáme opět velmi opatrně zálevat a přihnojíme. Nikdy nesmí stát ve vodě. Cibuli ponecháme v květináči více let a přesazujeme jen do větších nádob s tím, jak cibulka dorůstá. Jsou známé případy, kdy cibulka vydržela pěstiteli i více než 30 let.

Není mrazuvzdorný.