• 1 z 2
 

Hvězdník - Amaryllis Marylin

 

Mimořádný plnokvětý bílý hvězdník se zelenou stopou. Na každém z pevných stonků s výškou 60cm vykvetou 3-4 obrovské květy.

Obří cibule s obvodem 24/26cm.

od 190 Kč
Kategorie Hvězdníky
Zvolte variantu
1 ks Předprodej. Odesíláme od konce února. 190 Kč
   
3 ks Předprodej. Odesíláme od konce února. 540 Kč
   
5 ks Předprodej. Odesíláme od konce února. 850 Kč
   
10 ks Předprodej. Odesíláme od konce února. 1 600 Kč
   
 

Amaryllis - Hippeastrum - Hvězdník. Největší kvetoucí cibulky, které jsou ale velmi citlivé na mráz. Pěstujeme je v květináči v bytě nebo je můžeme od jara do podzimu přenést do polostínu na zahradu nebo balkon. Vysazujeme do květináče jen o trochu širším než je cibule, která při výsadbě musí být ze třetiny nad zemí. Zaléváme mírně a pokud možne mimo cibuli. Na dno květináče je vhodné nasypat drenáž - hrubý písek nebo kamínky, aby zemina nikdy nebyla přemokřená.

Doba výsadby: říjen až květen (jen do květináče). Při výsadbě do volné půdy málo kvete a bývá oblíbenou pochoutkou hryzců.

Termín kvetení: 2 - 6 týdnů po výsadbě (dle druhu).

Ke konci léta přestaneme zalévat a necháme odumřít listy. Po několika týdnech začínáme opět velmi opatrně zálevat a přihnojíme. Nikdy nesmí stát ve vodě. Cibuli ponecháme v květináči více let a přesazujeme jen do větších nádob s tím, jak cibulka dorůstá. Jsou známé případy, kdy cibulka vydržela pěstiteli i více než 30 let.

Není mrazuvzdorný.