Vyprodáno Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Alstroemeria - Orange King

 

Oranžová lilie Inků patří mezi nejotužilejší alstromérie s pevným stonkem. V našich podmínkách dorůstá 60cm., ale neuvěřitelně dlouho kvete jak na zahradě tak ve váze. Náročnější exotická kráska, která stojí za větší péči.

od 53 Kč
Kategorie Alstroemeria
Zvolte variantu
1 ks Vyprodáno 53 Kč
3 ks Vyprodáno 150 Kč
5 ks Vyprodáno 225 Kč
10 ks Vyprodáno 400 Kč
25 ks Vyprodáno 900 Kč
50 ks Vyprodáno 1 500 Kč
 

Alstromérie vyžadují slunné nebo polostinné a spíše chráněné stanoviště. Půda musí být dobře propustná, humózní a mírně kyselá. Odkvetlé stvoly odstraňujeme odstřihnutím až přímo u země. Výsadba rostlin do zahrady se provádí ke konci dubna, kdy už nehrozí silnější pozdní mrazíky. Pro rychlejší nástup květů vysadíme hlízy do květináče už od konce února. Také ve skleníku nebo v bytě můžeme vysadit alstromérie již od února. Pokud jí věnujeme zimní ochranu zasypáním lehké zeminy, štěpky nebo vyšší vrstvou posekané trávy, bez problémů přezimuje. Jistější je vyjmout ji ze země a přezimovat křehké hlízy v chladu zasypané rašelinou nebo pískem v bezmrazém sklepě.

Doba výsadby: únor - červen. ( do země ven od konce dubna ).
 
Výška květu: 50 - 60cm.
 
Doba květu: červen -  říjen.
 
Hloubka výsadby: 10 - 12cm.
 
Místo výsadby: plné slunce, polostín
 
Po odkvětu rostliny zastřihneme u země a na stejném místě budou kvést i další roky ve větším trsu. Potřebují silnou zimní ochranu nebo přesunout do bezmrazé místnosti.
 
Skvěle se jim daří v květináči na balkoně, terase i v bytě.
 
Alstromérie venku přezimují jen  s krytem ze zeminy, štěpky, trávy apod..