Vyprodáno Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Alstroemeria - Směs barev

 

Směs barev nejotužilejších lilií Inků. V našich podmínkách dorůstá 60cm., ale neuvěřitelně dlouho kvete jak na zahradě tak ve váze. Náročnější exotická kráska, která stojí za větší péči. Dodáváme malé kořenové hlízky bez zeminy.

od 160 Kč
Kategorie Alstroemeria
Zvolte variantu
3 ks Vyprodáno 160 Kč
5 ks Vyprodáno 235 Kč
10 ks Vyprodáno 430 Kč
25 ks Vyprodáno 950 Kč
50 ks Vyprodáno 1 500 Kč
 

Alstromérie vyžadují slunné nebo polostinné a spíše chráněné stanoviště. Půda musí být dobře propustná, humózní a mírně kyselá. Odkvetlé stvoly odstraňujeme odstřihnutím až přímo u země. Výsadba rostlin do zahrady se provádí od začátku května, kdy už nehrozí silnější pozdní mrazíky. Pro rychlejší nástup květů vysadíme hlízy do květináče už od konce února. Také ve skleníku nebo v bytě můžeme vysadit alstromérie již od února. Pokud jí věnujeme zimní silnou ochranu zasypáním zeminy, štěpky nebo vyšší vrstvou posekané trávy a zemina je odvodněná, úspěšně přezimuje. Jistější je vyjmout ji ze země a přezimovat křehké hlízy v chladu zasypané rašelinou nebo pískem v bezmrazém sklepě ideálně v teplotě 5 - 10st. Nejlépe jí bude v květináčích na terase, které na zimu přeneseme do bezmrazé, chladné místnosti.

Doba výsadby: únor - červen. ( do země ven od konce dubna ).
 
Výška květu: 50 - 60cm.
 
Doba květu: červen -  říjen.
 
Hloubka výsadby: 10 - 12cm.
 
Místo výsadby: plné slunce, polostín
 
Po odkvětu rostliny zastřihneme u země a na stejném místě budou kvést i další roky ve větším trsu. Potřebují silnou zimní ochranu nebo přesunout do bezmrazé místnosti.
 
Skvěle se jim daří v květináči na balkoně, terase i v bytě.
 
Alstromérie venku přezimují jen  s krytem ze zeminy, štěpky, trávy apod..