Vyprodáno Dostupné od 15.5. 2024 Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Áron italský - Arum italicum

 

Trojnásobná ozdoba. Obrovské dekorativní listy, neobvyklý květní toulec a nepřehlédnutelné červené plody. Exotika, která u nás bez problémů přezimuje a rychle se rozrůstá. Potřebuje stinné místo a vlhkou půdu nejlépe pod listnatým stromem.

od 45 Kč
Kategorie Ocúny a Árony
Zvolte variantu
1 ks Vyprodáno 45 Kč
3 ks Vyprodáno 120 Kč
5 ks Vyprodáno 150 Kč
10 ks Vyprodáno 250 Kč
25 ks Vyprodáno 500 Kč
 

Hlízovitá rostlina s velmi nápadnými, mramorovanými listy tmavě zelené barvy s krémově bílým, rovněž nápadným žilkováním. Listy jsou trojcípé a s oblibou se používají do květinových aranžmá. První fáze nových listů raší na podzim a při běžných zimách přezimují pod sněhem. Druhá fáze přichází brzy zjara. Odumírají během léta, kdy rostlina věnuje svou sílu tvorbě plodů. Pokud je vám áron sympatický pro své olistění, zasaďte jej do polostínu, kde budou listy velké a časem vytvoří efektní koberec.
Květy se objevují přibližně v polovině jara a jsou to nízké toulce bledě zelené až bílé barvy podobné kalám. Na začátku léta okvětní plátek zasychá a na stonku uprostřed se začínají tvořit zelené plody, které ke konci léta nabírají ohnivě oranžovou barvu. Většinou se tak děje v okamžiku, kdy listy již odumřely.

  Termín kvetení   Květen-červen
  Termín výsadby   Září-prosinec
  Hloubka výsadby   10 cm
  Výška květů   20-30 cm
  Vzdálenost rostlin   15 cm
  Šířka rostliny   15 cm
  Umístění   Polostín, stín
  Mrazuvzdornost   Plně mrazuvzdorný
  Typ sazenice   Hlízovitý oddenek
  Typ půdy   Vlhká půda