• 1 z 9
 

Triteleia corrina - Brodea

 

Málo známá, jemná modrofialová severoamerická cibulovina. Překvapivě odolná, pokud nebude vysazena do přemokřené země a na zimu bude přihrnutá, rychle se rozrůstá. Na zahradě i v květináči kvete až 4 týdny a mimořádně dlouho vydrží i ve váze. Příjemně voní. Na zimu je lepší jí přihrnout. Výška až 50cm. 

Běžná cena Více informací v tabulce variant
Ušetříte 115 Kč (–50 %)
od 22,50 Kč
Kategorie Brodea
Zvolte variantu
10 ks Vyprodáno. 45 Kč 22,50 Kč
25 ks Vyprodáno. 72 Kč 36 Kč
50 ks Vyprodáno. 120 Kč 60 Kč
100 ks Vyprodáno. 230 Kč 115 Kč
 

Brodea - Trojlilie - Triteleja - několik názvů označuje u nás málo známou liliovitou cibulovinu vyžadující slunné stanoviště. Půda musí být dobře propustná s pískem. Zimu snese dobře, ale v kombinaci s vlhkem v zimním období občas odumře. Vysazujeme na podzim nebo na jaře od druhé poloviny března do konce května. Pokud jí věnujeme zimní ochranu zasypáním lehké zeminy, mulče nebo vyšší vrstvou posekané trávy, bez problémů přezimuje. Je možné jí vyjmout ze země a přezimovat cibulky v chladu v bezmrazé místnosti. Snadno se rozrůstá a je skvělá řezaná do vázy, kde vydrží více než dva týdny.

Doba výsadby ven: březen - květen.
 
Doba výsadby do květináče: únor - květen.
 
Výška květu: 40 - 50cm.
 
Doba květu: červen - srpen.
 
Hloubka výsadby: 6 - 8cm.
 
Místo výsadby: plné slunce
 
Po zahrnutí před zimou mulčem, listím nebo posekanou trávou je brodea mrazuvzdorná. Je ale možné jí na zimu i vyjmout a uschovat v bezmrazé místnosti.